Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ing. Karel Pivoňka

  Dne 4. 7. 2011  jsem se svým synem Mirkem  navštívil známého chovatele Českých bagdet pana Ing. Karla Pivoňku z Mrače u Benešova. Je dlouholetým členem ZO - Bystřice a na celostátních valných hromadách  zastupuje jako delegát chovatele okresu  Benešov.

   Člověk se má zajímat o všechny druhy holubů a ne jen o ty, které doma chová. Byl to pro mě pěkný zážitek objevovat i jiná - neakrobatická - plemena holubů. Byli jsme velice vřele uvítáni panem Pivoňkou a jeho paní a poté nám bylo představeno jeho malé království, kde chová nejen holuby, ale i králíky a slepice. Vše působilo příjemným urovnaným dojmem. Jak zahrada, tak chovatelské zařízení. To, že se tam holubům a ostatním daří velice dobře, je znát na každé z fotografií a všechna zvířata i ptáci překypovali vitalitou. Přeji tímto panu Pivoňkovi ať se mu i nadále daří v životě, chovu i při klubových a celostátních výstavách.

  Pan Pivoňka vyslovil i jedno velké přání. A to, aby se našlo více chovatelů těchto holubů. Věřím, že i toto přání se mu splní a jsem rád, že tomu mohu alespoň částečně napomoci ukázkou jeho krásných holubů !!!!   M. Lubas st.

                                                                                                   V  Železném Brodě - 22. 7. 2011

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Holubi

(Jirka Boška, 26. 11. 2013 20:35)

Pěkná reportáž je se naco dívat děkuji.